Gdzie umieścić pasek Dizolve w mojej pralce?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty:

Najprościej oderwany listek wystarczy umieścić w bębnie pralki przed włożeniem prania.
Można również umieścić listek podzielony na mniejsze kawałki w pojemniku (szufladzie) na detergent.
Włożyć pranie do pralki.
Włączyć cykl prania.

Użyj dwa listki w przypadku bardzo zabrudzonego prania lub dużej ilości prania*.
* 1 listek w przypadku ładunku do 5kg, powyżej 5kg zaleca się użycie 2 listków.
Małe pranie? Użyj połowę listka.


Wskazówka: By uzyskać najlepsze efekty, wykonuj pranie jak dotychczas, oddzielając tkaniny białe od kolorowych. W przypadku plam, z którymi nie poradzi sobie samodzielnie żaden detergent, użyj odplamiacza. Uwaga: Użycie odplamiacza spowoduje utratę właściwości hipoalergicznych.

Można również umieścić listek w suchej szufladzie na detergent. Jeśli szufladka jest mała lub płytka, należy podzielić pasek na mniejsze kawałki. Jeśli pralka ma oddzielne przedziały na detergenty do prania wstępnego i głównych cykli prania, zaleca się umieścić część paska Dizolve w każdym przedziale. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami producenta pralki i używać Dizolve jak każdy detergent płynny lub w proszku.


Niektóre nowsze maszyny HE zużywają bardzo mało wody, więc jest możliwe, w rzadkich przypadkach, ze listek Dizolve może się zawinąć w ubrania, zanim zrobi się na tyle mokry, by całkowicie się rozpuścić. Konsumenci zgłaszają ten sam problem przy użyciu kapsuł. Dizolve ma tę zaletę, że może być umieszczony w szufladzie/komorze dozującej, gdzie przepływ wody na początku cyklu rozpuści listek.


Czy listki Dizolve to proszek do prania?

Nie, listki do prania Dizolve to nie proszek. Jest to detergent piorący. Sama „esencja” - to, co w proszku odpowiada za pranie. Proszek do prania składa się z niezbędnych substancji piorących oraz dużej ilości wypełniaczy i składników, które odpowiadają za ładny wygląd i zapach. Substancje takie nic nie wnoszą do jakości prania, a mogą uczulać oraz mają negatywny wpływ na środowisko.


W czym Dizolve listki są lepsze od proszku do prania?

Listki do prania Dizolve to sama esencja substancji piorącej.
1.      Dizolve to nie proszek. Nie rozsypuje się, nie przynosi strat związanych z nadmiernym dawkowaniem oraz jest dużo łatwiejszy w transporcie oraz przechowywaniu.
2.      Ta nowa formuła zawiera substancje radzące sobie lepiej z brudem aniżeli tańsze odpowiedniki zawarte w proszku. Z tego powodu listek Dizolve waży 3g, a jedna dawka proszku wysokiej jakości - 40 g.
3.      Listek Dizolve pozostawia pranie naturalnie, przyjemnie miękkie i pachnące, natomiast do proszków trzeba dodać środek zmiękczający, aby uzyskać ten sam efekt.
4.      Listki Dizolve jest lepsze dla naszego zdrowia – nie zawierają tylu szkodliwych substancji co proszki, dodatkowo nie zawierają też alergenów.

Czy produkt jest bezpieczny dla dzieci?

Tak, listki do prania Dizolve są produktem bezpiecznym dla dzieci. Produkt nie podrażnia wrażliwej i delikatnej skóry. Listki Dizolve nie zawierają substancji drażniących obecnych w proszkach do prania i kapsułach. Testy dermatologiczne, przeprowadzane na zlecenie producenta można pobrać w tym miejscu.

Czy do listków Dizolve trzeba dodawać płyn zmiękczający lub płyn do płukania?

Nie, do listków Dizolve nie należy dodawać płynu zmiękczającego oraz płynu do płukania. Dizolve pozostawia ubrania naturalnie miękkie. Dodatkowo wersja zapachowa „Zapach świeżości” pozostawia delikatny, przyjemny zapach na ubraniach. Dodawanie płynów zmiękczających oraz do płukania spowoduje utratę właściwości hipoalergicznych produktu.

Dizolve pozostawia moje ubrania przyjemnie miękkimi. Czy to zawiera zmiękczacz tkanin?

Nie. Dizolve pozostawia o wiele mniej pozostałości na ubraniach niż zwykły detergent, pozostawiając je naturalnie miękkie bez użycia płynu do płukania tkanin. Oznacza to również, ze Dizolve pozostawi ręczniki bardziej chłonnymi a syntetyczne tkaniny sportowe zachowają swoje właściwości pozwalające na odprowadzanie wilgoci. Z tego samego powodu Dizolve jest wspaniałym wyborem dla osób o bardzo wrażliwej skórze.

Dlaczego Dizolve się nie pieni?

W nowoczesnych detergentach do prania, ilość piany nie odnosi się do siły czyszczącej. Producenci pralek o wysokiej wydajności (HE) zalecają stosowanie preparatów nisko pieniących, które są specjalnie wyznaczone jako HE-kompatybilne. Dizolve używa specjalnej, opatentowanej nisko pieniącej formuły, która jest optymalna dla wszystkich typów pralek. Inne środki czyszczące, które produkują dużo piany, zazwyczaj zawierają środki produkujące mydliny, które nie zwiększają mocy piorącej – są dodane głównie w celach efektu wizualnego.

Ile listków Dizolve powinnam/powinienem użyć?

W większości sytuacji, jeden listek Dizolve jest w zupełności wystarczający na jedno pranie. Jedno standardowe pranie to średnio 3 do 5 kg ubrań, które są lekko zabrudzone i prane w umiarkowanie twardej wodzie. Jak w przypadku każdego detergentu, można zwiększyć jego ilość użytą do prania.

Można to zrobić z kilku powodów: jeśli woda jest bardzo twarda, pranie jest bardzo zabrudzone, lub chcemy wyprać więcej niż 5 kg. Wystarczy dodać drugi pasek lub jego część, w zależności od sytuacji. W przeciwieństwie do innych dozowanych detergentów (na przykład kapsułki), można rozerwać listek Dizolve w połowie dla bardzo małych ładunków lub do prania ręcznego.


Czy Dizolve radzi sobie z plamami?

Tak, listki do prania radzą sobie ze standardowymi plamami na ubraniach. W składzie zawarta jest cała gama składników czyszczących i odplamiających. Nie ma natomiast odplamiaczy chlorowych – bardzo szkodliwych dla naszej skóry, ubrań i ekologii. Należy jednak pamiętać, że każdy środek piorący może sobie nie poradzić z bardzo trudnymi plamami, bez wcześniejszego odplamiania. Zależy to od rodzaju plamy. Listki Dizolve zawierają w składzie składniki czyszczące, jednak należy pamiętać, że im starsza plama, tym będzie trudniej ją wyeliminować w pierwszym praniu bądź też bez użycia specjalnych środków.

Czy listki Dizolve nadają się do prania wełny?

Ze szczególną starannością, Dizolve może być bezpiecznym środkiem stosowanym do prania ręcznego niektórych tkanin wełnianych. Ale zawsze zalecamy, aby konsumenci prali według zaleceń każdego producenta odzieży.

Producenci tkanin wełnianych zazwyczaj zalecają czyszczenie na sucho lub pranie ręczne przy użyciu konkretnych środków czyszczących. Listki Dizolve mogą być stosowane do prania ręcznego, lecz trzeba się upewnić ze listek rozpuścił się całkowicie przed dodaniem ubrań wełnianych. Rady i wskazówki dotyczące prania wełny można znaleźć na specjalistycznych stronach.

Czy listki Dizolve nadają się do prania jedwabiu?

Nie zaleca się prania tkanin jedwabnych używając listków Dizolve. Zawsze zalecamy, aby konsumenci prali według zaleceń każdego producenta odzieży.
Większość producentów tkanin jedwabnych zazwyczaj zaleca czyszczenie na sucho lub ręczne pranie przy użyciu konkretnych środków czyszczących.

Czy listki Dizolve nadają się do prania pieluch?

Dizolve jest bezpiecznym środkiem do prania 100% bawełnianych pieluch. Ale zawsze zalecamy, aby konsumenci prali według zaleceń każdego producenta.

W przeciwieństwie do większości wiodących detergentów płynnych, listki Dizolve nie wpłyną na chłonność tkaniny i są produktem hipoalergicznym. Jednakże wiele nowoczesnych pieluch zawiera również domieszkę materiałów syntetycznych i klejów w składzie. W zależności od użytych materiałów, listki Dizolve (oraz inne detergenty) może wpłynąć na wytrzymałość i trwałość materiału.

Czy listki Dizolve nadają się do prania odzieży sportowej, która zawiera specjalny syntetyczny materiał odprowadzający wilgoć?

Dizolve jest bezpieczny dla większości tkanin syntetycznych. Ale zawsze zalecamy, aby konsumenci prali według zaleceń każdego producenta.
Większość środków zmiękczających do tkanin i wiele płynnych detergentów zawiera kationowe środki powierzchniowo czynne lub rozpuszczalniki, które wpływają negatywnie na właściwości poszczególnych tkanin. Dizolve jest bezpieczny dla większości syntetycznych tkanin, ponieważ nie zawiera kationowych środków powierzchniowo-czynnych ani rozpuszczalników.

Jaki jest okres ważności listków Dizolve?

Czas przydatności listków Dizolve to 3 lata od daty produkcji. Jest to okres o wiele dłuższy niż sześć do dwunastu miesięcy okresu przechowywania zalecanego dla większości detergentów płynnych i proszków.